Filmu festivāls – liels ekrāns iedvesmo galvenos notikumus visā pasaulē

Vidusmēra cilvēks vēlas redzēt, kuras filmas slavēt, tiek kritizētas un kuras slavenības parādīsies. Ir pat pilna TV rāda veltīta to, ko zvaigznes valkāt, kad viņi piedalās šajās ikonu filmu maratoni. Kannu filmu festivāls, piemēram, ir aptuveni kopš 1947 un nav pat pirmais filmu festivāls. Pirmais pasākums notika Venēcijā 1932. gadā.

Kleo un Pols cilvēku mežā

Mūsdienās filmu festivāli notiek visā pasaulē visiem mērķiem. Šādus notikumus var projicēt uz noteikta veida filmām (piemēram, īsfilmām), tēmu (iespējams, mīlestību vai taisnīgumu), slavenu režisoru vai filmu zvaigzni (t.i., klasiskās filmas, ko spēlē Džeimss Stjuarts) vai žanru (šausmu filmu festivāli ir diezgan populāri). Dažas no tām ir ieprogrammētas tīra skatīšanās baudu, citi – iedvesmot atbalstu kādu iemeslu dēļ, un citi – provocēt debates un izglītību.

Pirmoreiz Latvijā – piedzīvojumu filmu festivāls

Tas bieži vien ir gadījums, kad festivāls mēģina atbalstīt filmu konkrētā reģionā, laikmetā vai žanrā. Filmu festivāli var sekot līdzi ar filmām ar diskusiju paneļiem, kas sastāv no ekspertiem par šo tēmu, zvaigznes, direktori, rakstnieki vai reāli cilvēki, uz kuriem balstās reālā filma. Apaļā galda bieži ir paredzēti, lai apstrīdētu domu procesus vai izglītotu dalībniekus par sociālu jautājumu.

Universitātes ir sponsori daži mazāki filmu festivāli, kuru izglītība un diskusija nodarbojas ar kultūras tēmām, kā notikums. Šie festivāli apvieno jaunas un vecas filmas un dokumentālās filmas par vienu tēmu. Ir teikts, ka filmas palikt ar skatītājiem daudz ilgāk nekā jebkurš sprediķis.

Leave a Comment