Kā uzlauzt Windows paroli
Neizplūdīšu gari, kādās reizēs un kādiem mērķiem šis būtu nepieciešams. Vajag un viss. Mūsu priekšā ir dators, kura paroli nezinām, taču iekšā tikt ir vitāli svarīgi. Kādi ir varianti?
Pirmkārt, ir jēga pamēģināt, vai nesanākt tikt iekšā kā lietotājam Administrator bez paroles. Lieta tāda, ka Windows instalācijas gaitā ir iespējams izvairīties no administratora paroles uzstādīšanas, kā rezultātā vai katrā otrajā kompī var tikt iekšā tieši šādā veidā. Saku no pieredzes. Tiek izveidots lietotāja konts, tam uzliek paroli, ko lietotājs vienmēr pie datora ieslēgšanas lieto un ir pārliecināts, ka viņa datoram neviens cits piekļūt nevar. Bet var, ja instalētājs nav nomainījis pēc noklusējuma tukšo administratora paroli uz ko citu.
Ja ieslēdzot datoru, redzat šādu logu, kurā kā ierasts augšā rakstat savu lietotāja vārdu (tas visdrīzāk tur jau atrodās no pēdējās pieslēgšanās reizes), tad vienkārši mēģinām kā lietotāju rakstīt “administrator” un paroles lauciņu atstāt tukšu. Spiežam Enter/OK un gaidam – kā jau teicu, pieredze rāda, ka vairumā gadījumu datoros ar aizmirstajām parolēm var tikt iekšā tieši šādā veidā.
Pastāv liela iespēja, ka ieslēdzot kompi jūs redzēsiet šādu logu:
Šajā gadījumā uz ekrāna redzami visi datora lietotāji, uzklikšķinot kādam no tiem virsū, prasa ievadīt paroli. Taču administratora konta šeit nav! Un risinājums ir gaužām vienkāršs – divreiz pēc kārtas nospiežam taustiņkombināciju Ctrl+Alt+Del, kā rezultātā tiekam pie pirmajā bildē redzamā loga. Rakstam “administrator”, bliežam pa Enter un ko zin, varbūt tiksim iekšā. Pieredze rāda, ka datoros, kuros atstāts šis otrā bildē redzamais Welcome screen, parasti arī parole administratoram uzstādīta nav.
Ja nu tomēr šādā triviālā veidā iekšā netiekam, jāņem būs talkā laužamrīki. Vajadzēs iepriekšēju sagatavošanos – t.i. lejupielādēt vajadzīgos štrumentus citā datorā un ierakstīt tos CD. (Var arī bootablā USB fleškā, utt, blablabla, bet es mēģinu rakstīt max vienkārši.)
Windows savas paroles sašifrētā formā tur failā C: WINDOWS system32 config SAM. Un, ja šo failu brutāli izdzēš, tiek izdzēstas visu lietotāju paroles un ielogoties sistēmā varēs, atstājot paroles lauku tukšu. Skaidrs ir tas, ka no paša Windows jau mēs to failu izdzēst nevaram – jo netiekam iekšā. Tāpēc lejupielādējam pēdējo Ubuntu distributīvu, rakstam to diskā, startējamies, meklējam vajadzīgo failu un dzēšam to ārā. Tad restarts uz Windows un mēģinam tikt iekšā bez paroles. Te gan jāatzīmē, ka vēlams tik tiešām vilkt pēdējo Ubuntu distributīvu, nevis lietot kaut kādu apputējušu no gultas apakšas izvilktu disku. Lieta tāda, ka Linux`am no laika gala bijušas šādas tādas nesaprašanās ar Windows NTFS failu sistēmu, tāpēc ar kādu vecāku distributīvu var sanākt tā, ka Windows partīciju un failus jūs redzat, taču neko izdzēst nevarat. Respektīvi – ir tikai read only pieeja diskam. Ar Ubuntu 9.10 nekādu problēmu – ir iebūvēts normāls NTFS draiveris, kurš prot arī rakstīt NFTS partīcijās.
Ko darīt, ja Ubuntu diska pa rokai nav, internets ir lēns un vilkt 700 megabaitu iso failu vienkārši nav laika un vēlmes? Ir viens feins rīks vārdā “”, uz doto brīdi pēdējās versijas iso fails šeit. Nieka 3 megabaitu fails, novelkās ātri, diskā ierakstās ātri. Un arī arī startējās ātri, salīdzinot ar to pašu Ubuntu. Pāris minūšu laikā no diska ievietošanas paroles ir nodzēstas (ar visu to, ka softs tiek izmantots pirmo reizi), laižam restartā un visu lietotāju paroles ir aizstātas ar tukšumiem.
Protams, ne jau vienmēr primārais ir jebkādiem līdzekļiem tikt sistēmā. Reizēm ir vajadzība nevis nodzēst paroles, bet gan atminēt tās. Ja jums ir gana daudz laika, ko pavadīt pie laužamā datora, varu ieteikt rīku Ophcrack (velkam te). Arī šitais jāraksta CD, jāstartē kompis no tā, tālāk jau jāvadās pēc ekrānā redzamajiem norādījumiem. Vieglas paroles min samērā veikli.
Ja laiks, ko varam pavadīt pie laužamā kompja ir ierobežots, tad varam nokopēt C: WINDOWS system32 config SAM failu un mēģināt tam piemeklēt paroles mājās pie sava datora. Tā pa lielam ņemot nav lielas starpības, ar kuru no pieejamiem softiem to daram, jo visi tāpat strādā pēc viena principa – uz dullo ģenerē paroles no burtiem un cipariem un pārbauda, vai nokopētajā SAM failā esošā info ir atbilstoša uzģenērētajai. Bruteforce, ja runājam datoriķu valodā. Un tas prasa laiku. Jo sarežģītāka un garāka parole, jo vairāk laika nepieciešams. Pašam ir nācies to darīt divas reizes – vienreiz bija nepieciešamas aptuveni piecas stundas, otrā reizē divas diennaktis. Bet nu parole arī tik tiešām nebija no vieglākajām. Savukārt tipiskie paroļu aizmirsēji parasti neko pārlieku sarežģītu neizdomā.