OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

populari sporta veidi

Populārākie sporta veidi

Mēs mācāmies sportu novērtēt jau no agras bērnības. Dažiem, kas nodarbojas ar sportu skolas gados, tas kļūst par gandrīz reliģiozu apmātību. Pieaugot šī kaisle var pārtapt hobijā vai izklaidē, sekojot sportam līdzi televīzijas ekrānā. Pasaules populārākajiem sporta veidiem līdzi seko miljardiem cilvēku. Tādēļ, ka atšķirīgos kontinentos prāti zūd atšķirīgu sporta veidu dēļ, ne vienmēr ir iespējams precīzi spriest, kādā secībā tie ir jākārto pēc popularitātes.

Par spīti tam, ka ārpus Ziemeļamerikas, amerikāņu futbolam tikpat kā vispār nav sekotāju, ar tā milzīgo popularitāti ASV un Kanādā, kur tam seko līdzi 400 miljonu skatītāju, pilnīgi pietiek, lai to uzskatītu par vienu no pasaulē skatītākajiem sporta veidiem. Vadošā amerikāņu futbola līga ir NFL, kuras vēsturiski spēcīgākās komandas kā Dalasas Cowboys un Sanfrancisko 49ers ir vienas no pasaules līderēm fanu atribūtikas tirgū.

Amerikāņu futbolu knapi pārspēj cits šajā zemē dzimis sporta veids – basketbols. Lai arī dzimtenē mazāk populārs par amerikāņu futbolu, basketbolam ir krietni labāk veicies citur pasaulē, daudzās valstīs kļūstot par otro populārāko sporta veidu pēc futbola. Starptautiskā ietekme ir novērojama arī spēcīgākajā basketbola līgā NBA, kur, pēdējo vairāku desmitgažu laikā, piedalās liels un vēl augošs skaits ārvalstu spēlētāju.

Vēl viens no amerikāņu sporta veidiem, kāds jāpieskaita pie pasaulē populārākajiem, ir beisbols. Pateicoties savai milzīgajai popularitātei Japānā un citviet Āzijā, beisbolam ir izdevies pulcēt 500 miljonu fanus visā pasaulē, apsteidzot gan basketbolu, gan amerikāņu futbolu. Beisbola populārākās komandas ir Ņujorkas Yanckees un Senluīzas Cardinals.

Hokeja faniem, kuri šajā rakstā, meklē savu mīļāko sporta veidu starp pasaulē populārākajiem, nāksies vilties, jo, kā izrādās, ledus hokejs nav pat pasaulē iecienītākais hokeja veids, tam atpaliekot no lauku hokeja. Šim senajam sporta veidam, kura pirmsākumi ir meklējami trešajā gadsimtā pirms mūsu ēras, visā pasaulē seko 2,2 miljardi līdzjutēju no Eiropas, Āzijas un Āfrikas. Divdesmitajā gadsimtā lauka hokejā dominēja Pakistānas un Indijas izlases, bet mūsdienās spēcīgākās ir Austrālijas un Nīderlandes komandas.

Kriketa popularitāte var pateikties kādreizējās Britu Impērijas plašumiem, kurā tieši šis sports bija iecienītākais laika kavēklis. Sākotnēji krikets tika apzināti popularizēts impērijas nostūros kā viens no mēģinājumiem iepazīstināt vietējos ar britu kultūru. Mūsdienās krikets ir viens no populārākajiem sporta veidiem Apvienotajā Karalistē, Āzijā, Austrālijā un Āfrikā. Vienīgais no pasaules nostūriem kurā agrāk valdījis britu karaļnams, bet kurā nespēlē kriketu ir Ziemeļamerika, kur kriketa vietā spēlē līdzīgo beisbolu.

Bez šaubām pats populārākais sporta veids pasaulē ir futbols. Ar 3.5 miljardiem līdzjutēju visos pasaules kontinentos, neviens nevar apstrīdēt futbola vietu tronī kā pasaules sporta karalim. Vienkāršie noteikumi, elementārie spēles pamati un minimālais ekipējums padara to par vieglāk apgūstamo sporta veidu pasaulē, turklāt spēlei ir ļoti vienkārši sekot līdzi televīzijas ekrānos. Futbola Pasaules Kauss popularitātē sacenšas ar Vasaras Olimpiskajām Spēlēm, un lielākie no futbola klubu grandiem ir atribūtikas tirdzniecības līderi. Vēl viens pierādījums futbola nepārejošajai popularitātei ir fakts, ka arī futbola videospēle FIFA ir populārākā pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *