OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

sporta notikumi

Populārākie sporta notikumi

Lai arī ir pieņemts, ka daudzas no skaļākajām sporta zvaigznēm nāk no tādām Ziemeļamerikas sporta līgām kā NBA, NHL un citām, kurās apgrozās lielākās reklāmas un televīzijas industrijas naudas, populārāko atsevišķo sporta notikumu saraksta augšā šo līgu spēles pārsvarā tiek atstātas aiz Olimpiskajām Spēlēm un svarīgākajiem futbola turnīriem.

Gadskārtējā Superbola izcīņa ir vienīgais Amerikas līgu sporta notikums, kas spēj sacensties ar pārējā pasaulē iecienītākajiem sportiem. Ņemot vērā to, ka amerikāņu futbolam, ārpus ASV un Kanādas, tikpat kā vispār nav sekotāju, Superbola popularitāte ir patiešām apskaužama. Viens no šī notikuma galvenajiem trumpjiem ir prasmīgā starplaika pārtraukuma izmantošana, organizējot ievērojamu priekšnesumu, kurā katru gadu piedalās tikai popkultūras pašas spožākās zvaigznes. Arī stundām ilgstošā atklāšanas ceremonija, kurā ASV himnu izpilda pasaulē slaveni dziedātāji un pašu spēles stadionu pārlido reaktīvie iznīcinātāji, ir ļoti grezna. Arī televīzijas kompāniju veiktās aptaujas pierāda, ka gandrīz puse no skatītājiem, kuri kaut uz brīdi skatījušies pēdējā Superbola pārraidi, atzīst, ka pārslēguši kanālus, galvenokārt dēļ iespaidīgajiem priekšnesumiem ar kādiem NFL lutina savus līdzjutējus spēles pārtraukumos.

Par spīti tam, ka daudzviet pasaulē ir grūti atrast sporta līdzjutējus, kuri prastu novērtēt kriketu, tas ir viens no pasaulē populārākajiem sporta veidiem ar vairāk, kā 2 miljardiem sekotāju. 2011. gada spēli starp Indijas un Pakistānas izlasēm tiešraidē noskatījās gandrīz miljards skatītāju. Lepojoties ar milzīgu līdzjutēju pulku visā bijušās Lielbritānijas Impērijas teritorijā, izņemot Ziemeļameriku, Kriketa Pasaules Kausa izcīņa ir trešais pasaulē skatītākais sporta notikums.

Neviens sporta notikums nepiesaista līdzjutējus no attālākiem planētas nostūriem labāk, kā Vasaras Olimpiskās spēles, kurās piedalās gandrīz visas pasaules valstis. 19. gadsimta beigās atdzimusī seno grieķu tradīcija ir attīstījusies no sacīkstēm, kurām līdzi sekot drīkstēja tikai Senās Grieķijas vīriešu kārtas pilsoņi, līdz modernai visas pasaules sporta dzīves kulminācijai. Mūsdienu Olimpisko Spēļu atklāšanas ceremonijām tiešraidē līdzi seko gandrīz miljards skatītāju, ievērojamus rādītājus sasniedzot arī populārāko olimpisko sportu, kā sprints, peldēšana un bokss, pārraidēm. Pēdējos gados, kad par rīkotājiem tiek izvēlētās nevis Eiropas vecākās galvaspilsētas, bet skaistākās Āfrikas, Dienvidamerikas un Āzijas pilsētas, Olimpiādes ir kļuvušas par kulturāli daudzveidīgu sporta priekšnesumu, kas tam piedod papildu skatītāju interesi.

Ja nepieciešami vēl pierādījumi, ka futbols ir pasaules sporta karalis, tad fakts, ka atsevišķas sporta sacensības kā Pasaules Kausa izcīņa futbolā, popularitātē pārspēj visu nāciju sacensības visos sporta veidos Olimpisko Spēļu ietvaros, to apliecina vēlreiz. Pasaules Kausa izcīņa, kas tiek rīkota katrus četrus gadus, kopš 1930. gada, ar katru turnīru uzstāda jaunus popularitātes rekordus. Futbola pieejamība pateicoties tā vienkāršajiem noteikumiem un minimālajam ekipējumam, ļauj ar to nodarboties visās pasaules zemēs, neatkarīgi no nabadzības, vai citiem šķēršļiem. Kopš pirmā televīzijā pārraidītā turnīra, kas notika 1954. gadā, Pasaules Kausa izcīņa ir bijusi populārākā sporta pārveide pasaulē. Pēdējā turnīra finālspēlē, kurā 2014. gadā spēkiem mērojās Vācijas un Argentīnas izlases, ir iegājusi sporta vēsturē kā pati skatītākā spēle, tai tiešraidē līdzi sekojot vairāk, kā miljardam skatītāju no visiem pasaules kontinentiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *