OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

darbs sleposanas

Sezonas darbs ziemas kūrortā

Sezonālais darbs slēpošanas kūrortos var kļūt par neticamu pieredzi – neatkarīgi no jūsu vecuma vai iepriekšējās pieredzes.Protams, citi izvēlēsies strādāt mājās no datora, bet citiem baudu sagādās strādāšana ziemas kūrortā. Šajā darbā var arī labi nopelnīt naudu! Ziemas kūrortos sastapsiet dažādu vecuma, tautību un interešu cilvēkus, kurus visus vieno mīlestība pret balto gadalaiku. Tāpat viņus visus raksturo pieklājība, punktualitāte, dzīvesprieks un darba možums (ak, jā, un neizsīkstoša enerģija arīdzan. Tāpēc šoreiz apkopojām dažādus iespējamos amatus, kuriem varat pieteikties kūrortos, un ko no tiem var sagaidīt. Un mēs skatījāmies globālā mērogā, jo slēpošanas kūrortos uzņem darbiniekus no visām pasaules malām – jo internacionālāki, jo labāk, tieši tāpat kā paši kūrortu apmeklētāji.

Atpūtas namiņa saimnieks – sezonas darbs ziemas kurorta

Patiesībā šis ir visai augsti kvalificēts darbs, kas prasa daudz atbildības. Tiem, kuros mīt kaislība uz ēdienu gatavošanu, šis var būt lielisks veids, kā iegūt pieredzi ēdinot lielus cilvēku pūļus (un arī jūs nekad nebūsiet izsalcis pats). Ja esat labi organizēts, tad atliks laika arī izbaudīt kalnu priekus pašam. Taču jāņem arī vērā, ka atpūtas namiņa saimnieki ir arī vieni no vissmagāk strādājošajiem jebkurā slēpošanas kūrortā. Citi var ballēties katru nakti, bet saimniekiem ir jābūt augšā jau septiņos no rīta un jāsāk gatavot brokastis. Ja viesi ir jauki un pieklājīgi, dienas rit labi, taču ja uzņemat grupu ar rupjiem dzērājiem, tad tas var izvērsties arī par elles mokām.

Kūrorta oficiālie pārstāvji – sezonas darbs ziemas kurorta

Viņu uzdevums ir būt par kontaktpunktu viesiem, ja viņiem ir kādi jautājumi vai radušās problēmas kūrortā. Tas var sākties ar viesu sagaidīšanu lidostā un nogādāšanu uz kūrortu, līdz pat inventāra nomai un pacēlāja biļešu pārdošanai. Darba laiks var būt gan standarta, gan nestandarta – atkarībā no ieplūdušajām tūristu grupām. Parasti gan tie ir konkrēti laiki, kad ir norunāts tikties ar pārstāvjiem, lai saņemtu nepieciešamo informāciju atpūtas uzsākšanai. Pārstāvjiem parasti ir milzum daudz laika, lai pašiem nodotos slēpošanai un snovbordam. Tas ir tāpēc, ka kontakts ar viesiem parasti ir rezervēts vakaros, atstājot lielāko dienas daļu ziemas prieku baudīšanai nogāzēs.

Aukle – sezonas darbs ziemas kurorta

Bērnu aprūpe ir ļoti pieprasīts darbs kalnos – vecāki vēlas netraucēti baudīt nogāzes, droši zinot, ka viņu mazie eņģelīši ir labās rokās. Ir pieejamas vairākas bērnu aprūpes iespējas, tostarp vakara bērnu pieskatīšanas pakalpojumi tiem, kas vēlas baudīt nakts ballītes. Parasti kūrorti prasa zināmu bērnu aprūpes kvalifikācijas līmeni. Šis amats gan prasīs ļoti daudz jūsu laika, jo kopā ar bērniem būsiet teju visu laiku. Ja jūsu galvenā motivācija šādam sezonālajam darbam ir apvienot to arī ar slēpošanu, tad tā nav labākā izvēle.

Bārmenis – sezonas darbs ziemas kurorta

Šis ir viens no visvairāk pieprasītajiem darbiem slēpošanas kūrortos – iespējams, tāpēc, ka tas papildus dod iespēju arī pašam dzert par brīvu. Iepriekšēja pieredze bāra darbā gan šeit būs būtiska, jo kūrorta bāri mēdz būt ļoti pilni ar cilvēkiem, tāpēc jāspēj strādāt ātri, saglabājot smaidu sejā un laipnību. Bārmeņi ir uzmanības centrā lielajās pēc-slēpošanas ballītēs, kas var izvērsties par patiešām jautru pasākumu ar lielām dzeramnaudām. Darba stundas šim amatam gan ir ļoti anti-sociālas, sākas vēlu vakaros un beidzas līdz ar rītausmu vai pat līdz pēdējam klientam. Un neatkarīgi no tā, kas ir noticis iepriekšējā naktī, nākamajā dienā ir jābūt klāt, lai visu uzkoptu un sagatavotos nākamajam cēlienam.