OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

ziemas prieki

Vienkārši ziemas prieki ikvienam

Ja arī jums nepatīk tikt ieslēgtam iekštelpās pie aizvērtiem logiem, bet arī aukstums neiet pie sirds, tad jūs zināt, cik grūti var būt ziemā piespiest sevi iziet ārā, lai ieelpotu vismaz svaigu gaisu. Un nav noslēpums, ka šeit Latvijā (un arī citās ziemeļnieciskās klimata joslās) ziema ilgst ļoti ilgu laiku. Taču mūsu veselības un veselā saprāta saglabāšanai šajos garajos aukstuma mēnešos ir nepieciešams atrast kādu jautru nodarbi, ko varētu darīt ārpus mājas sienām. Šādam nodomam ir tik daudz priekšrocības: būt aktīvs ārā ir labs veids, kā samazināt uzņemtās kalorijas un zaudēt svaru, svaigs gaiss liek mums justies labāk, un tas noteikti ir daudz jautrāk un lētāk, nekā visu dienu skaitīties televizoru vai sērfot internetā.

Bet par visu pēc kārtas – ja jūs vēlaties no sirds izbaudīt balto, auksto ziemu, tad vispirms ir nepieciešams pārliecināties, ka jūs tur ārā nenosalsiet. Nedodieties ziemas augstumā botiņās, džinsos, džemperī un savā mētelī. Padomājiet par apģērbu slāņos. Valkājiet termālos legingus un vairākus slāņus zem sava mīļākā džempera. Noteikti valkājiet cepuri un cimdus. Ja jums nebūs auksti un neērti, tad, visticamāk, būs arī jautri, un negribēsies skriet atpakaļ iekšā siltumā jau pēc 5 minūtēm. Pareizs apģērbs arī palīdzēs jums izvairīties no saaukstēšanās vai kādas citas nopietnas saslimšanas.

Tagad, kad esam sagatavojušies doties ziemas dzestrumā, varam aplūkot iespējamos ziemas priekus, kas nemaksā neko (vai gandrīz neko). Te būs mūsu izvēlētais saraksts ar lietām, kuras visjautrāk būs baudīt tieši ziemā (un ne visi derēs pilsētas drūzmā):

 • Dodieties slidot pat, ja jums nav iepriekšēju iemaņu. Nav nozīmes, vai tas ir aizsalis ezers vai pilsētas slidotava – jautrība un ļoti daudz fizisku aktivitāšu ar šo nodarbi ir garantētas.
 • Vietā, kura to atļauj, iekuriet ziemas ugunskuru un cepiet zefīrus, ja termosā līdzi paķersiet arī karstu kakao, šīs var izvērsties par brīnišķīgu romantisku notikumu.
 • Iznomājiet sniega kurpes un dodaties garā pastaigā pa dziļi piesnigušu lauku baudot dabas nepieradināto skaistumu.
 • Ja jums ir nepieciešamās iekārtas un piedzīvojuma gars – dodieties ziemas kempingā vai vienkārši izīrējiet kādu meža namiņu. Kad esat tur, dodieties skaistā ziemas pārgājienā.
 • Izvediet pastaigāties savu suni. Tas ir viens no galvenajiem ieguvumiem, ja jums pieder suns. Un ja gadījumā jums nav sava suņa – piedāvājiet izvest pastaigā sava kaimiņa vai draugu mīluli.
 • Atklājiet distanču slēpošanas priekus, tas ir daudz interesantāk (un vieglāk) nekā izklausās.
 • Apmeklējiet suņu pajūgu sacīkstes vai paši dodieties izbraucienā ar suņu pajūgu. Mūsdienās jums nav jādzīvo Aļaskā, lai ko tādu piedzīvotu.
 • Izveidojiet sniega cietoksni un sarīkojiet pikošanās kauju ar saviem bērniem (vai savu laulāto / partneri). Vai arī no sniega blokiem izveidojiet iglu savā pagalmā.
 • Pabarojiet ziemā putnus vai dodieties putnu vērošanas pārgājienā. Izveidojiet paši savu putnu barotavu no priežu čiekuriem, ekoloģiska zemesriekstu sviesta un dažādām sēklām, ko var iegādāties jebkurā zoo veikalā.
 • Dodieties ledus makšķerēšanas ekspedīcijā.
 • Dodieties foto ekspedīcijā fotografējot elpu aizraujošās ziemas ainavas.

Šie ir tikai daži no iespējamajiem scenārijiem, mēs esam pārliecināti, ka jums izdosies atrast sev vispiemērotāko, lai ziema nebūtu gadalaiks, kuru tikai pārdzīvot gaudot atnākam vasaru.