OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

auglu pirksana

Augļu pirkšana -kā izvēlēties labākos?

Pie mums ļoti reti nākas sastapties ar ļoti augstvērtīgas kvalitātes augļiem, proti, ieejot veikalā maija vidū, nav iespējams atrast perfekti nogatavinātu papaju vai mango. Bet tajos brīžos, kad valstīs, no kurām importējam visus augļus, ir pareizā sezona arī mēs varam uzdurties augļiem, kuri garšo lieliski. Bet pirms atnesu mājās augli, kas pilnīgi kūst mutē, tas pareizi ir jāizvēlas veikalā. Tā kā neesam īpaši pieraduši pie eksotiskajiem augļiem, tad bieži vien sanāk vilties veikalā izdarītajās izvēlēs, ne jau viss ir tik slikti- mēs tiešām esam lieliski, lai pareizi izvēlētos zemenes, ķiršus un ābolus, kas sagādā manāmas grūtības siltāku zemju iedzīvotājiem. Pavisam vienkārši mēs no viņiem iegūstam zināšanas kā pareizi izvēlēties tropiskos augļus, kamēr mēs viņiem varam dot lieliskus padomus, kā īstai zemenei būtu jāgaršo vai arī kādam ir jāizskatās no koka noplūktam ābolam.

Aprikozes ir iespējams arī audzēt mūsu klimata joslā, bet tas nav pats populārākais ogu veids pie mums. Ja gadās lielā kāre nopirkt aprikozes, tad jāmeklē tādas, kuras ir ļoti smaržīgas, mīkstas, bet ne pārāk mīkstas, ka tās pilnībā saspiestos rokā. Banāni mūsu veikalu plauktos ir pavisam pierasta lieta, bet vēl aizvien reizēm nezinām kā tos pareizi izvēlēties. Galvenais ir saprast, kad tos gribam lietot savā uzturā. Ja banāns tiks patērēts šodien, tad jāmeklē koši dzeltens, bet, ja pēc pāris dienām, tad jāskatās uz zaļākiem, lai, atstājot mājās, tie vēl var paspēt nogatavoties. Ļoti svarīgi ir izvairīties no banāniem, kuri ir saspiest, sasisti vai atdalīti, viņu garša nebūs tā labākā.

Melones ir viens sarežģīts gadījums, ir jāatrod smaržīga ar zeltainu krāsu, nevis zaļu. Bet tas nav viss- ir jāizvairās no augļa ar mīkstām vietām, bet tajā pašā laikā ir jāatrod auglis, kuram “stumbra daļa” ir nedaudz mīksta. Vīģes mūsu plauktos svaigā veidā atrast var ne visu laiku, bet tad, kad tas iespējams, ir vērts savā grozā ielikt tās, kuras ir mīkstas, tām varbūt pleķi vai sasitumi, bet svarīgi ir izvairīties no sausu augļu pirkšanas. Greipfrūtiem jābūt ar gludu, plānu ādiņu un relatīvi smagiem, salīdzinot ar to izmēru. Tiem jābūt diezgan stingriem, bet nedaudz mīkstiem, kad tiem pieskarās. Krāsa ir diezgan mazsvarīga. Līdzīgi kā ar vīnogām, tām jābūt gludām un smagām priekš sava izmēra, salīdzinoši cieši piestiprinātām pie kātiem. Galvenais vīnogu izvēlē ir izvairīties no ogām ar sačervelējušos ādiņu vai brūniem plankumiem .

Kivi jābūt mīkstiem, bet ne saspiežamiem. Citroni un laimi jāizvēlas balstoties uz to smaržu, kā arī jālūko pēc smagākajiem relatīvi no to lieluma- smagāks auglis nozīmē vairāk sulas iekšpusē. Mango ir ļoti gards auglis, bet ļoti grūti atrast labu mūsu veikalos, bet mango gatavību var noteikt pēc tā, cik tas mīksts un smaržīgs tuvāk pie stumbra. Apelsīni jāizvēlas gluži tāpat kā citroni un laimi, bet jāpievērš uzmanība tam, ka miziņai jābūt gludai, tas pats attiecas uz mandarīniem. Par krāsu var it nemaz nedomāt, tas ir mazsvarīgi. Ananāsiem jābūt smaržīgiem pie stumbra un lapām jāizskatās svaigām. Granātāboliem jābūt smagiem, un plaisas ir laba zīme, ka auglis ir nogatavojies, bet jāpievērš uzmanība, lai plaisās nebūtu pelējuma. Arbūziem jāskan dobji, kad pa tiem uzsit, jābūt salīdzinoši smagiem un jābūt dzeltenai vietai vienā pusē, ar kuru oga atradās uz zemes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *