OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

ka ieekonomet naudu

Kā ieekonomēt naudu: atsakies no nevajadzīgā

Tu vēl neesi miljonārs? Tātad, tas nozīmē, ka tu vēl joprojām tērē naudu uz nevajadzīgām lietām. Tieši par tām, šodien arī ir mūsu raksts.

2013. gada statistika liecināja par to, ka katrs amerikānis vidēji iztērēja 15 279 dolārus uz nevajadzīgiem pirkumiem. Diez vai mūsdienās, šī situācija būs mainījusies, ja nu vienīgi kļuvusi vēl sliktāka.

Tātad, ja esi izdomājis tērēt naudu, tad vēlreiz kārtīgi apsver domu vai tas pirkums tev patiešām ir vajadzīgs? Neriskē kļūt par vienu no tiem cilvēkiem, kas nevērīgi izturas pret savu budžetu. Tālāk seko saraksts ar mantām, bez kurām noteikti var iztikt.

Mājas kinoteātris

Vai atceries kā visi 2009 – 2010 gadā sapņoja par mājas kinoteātri? Kā tu domā, cik naudas šiem cilvēkiem bija jāizliek, lai iegādātos kāroto preci? Un kā tas beidzās? Mūsdienās ir saražoti tik moderni televizori, ka tie vairākas reizes pārspēj tajos laikos saražotos kinoteātrus. Gribi nopirkt modernu televizoru? Nesteidzies, pagaidi un par to pašu naudu tu nopirksi vēl kaut ko modernāku!

Azartspēles

Azartspēles ir vēl viena epidēmija, kas dod nāvējošu triecienu tavām finansēm. Tikai 2013. gadā vieglās naudas tīkotāji Amerikā kazino atstāja vairāk par 96 miljardiem dolāru. Un cik naudas gada laikā iztērē tu, spēlējot pokeru?

Hobiji

Esi nolēmis sevi veltīt jaunam hobijam? Necenties jau pašā sākumā pirkt visdārgāko inventāru, piemēram, dārgus bokseru cimdus vai velosipēdu. Pieredze rāda, ka 80% gadījumos aizraušanās beidzās ar to, ka tavs dārgais itāļu Pinarello par 8 tūkstošiem dolāru garāžā krāj putekļus.

Zīmoli

Saki, lūdzu, vai ir nepieciešams pastaigāties pa dzīvokli par nenormāli lielu naudu nopirktā Ferrari halātā vai arī nēsāt tikai un vienīgi Emporio Armani kreklus? Cilvēki, kas lieliski orientējas kvalitatīvās mantās zina un kuriem ir laba gaumes sajūta zina, ka nav jābūt miljonāram, lai skaisti un gaumīgi ģērbtos.

Dzīvojamā platība

Vidēji, katrs amerikānis nomā māju, kuras dzīvojamā platība ir sākot aptuveni ar 900 kvadrātmetriem un beidzot ar aptuveni 2,384 kvadrātmetriem. Tie ir vismaz divistabu dzīvokļi, kas bieži vien atgādina pili vai laukumu uz kura gandrīz var spēlēt futbolu. Bieži vien, daļa no šis platības netiek izmantota, tad sakiet, kāpēc par to vajag maksāt?

Darbs

Liela daļa cilvēku atzīstas, ka viņu darbs nesagādā viņiem prieku. Ir pat tādi cilvēki, kas atklāti saka, ka viņiem viņu darbs riebjas. Tādā gadījumā ir vērts aizdomāties par to, ka varbūt ir pienācis laiks savā dzīvē ko mainīt.

Pirmā tikšanās

Vai tad ir obligāti pirmajā tikšanās reizē apmeklēt dārgu restorānu? Patīkamu iespaidu atstāj ne jau dārgās iestādes, bet gan tava māka būt uzmanīgam un laipnam. Nemētājies ar naudu, it īpaši, ja tev tās tāpat trūkst.

Dzīvoklis

Tev ir nauda iegādāties dzīvokli vai māju? Tevi noteikti apskaudīs daudzi. Bet, pirms iegādāties mājoklī pilsētas centrā, vēlreiz rūpīgi visu pārdomā. Pieredze rāda, ka tādas vietās parasti ir automašīnu sastrēgumi, tuvumā nav lielveikala, bet ja ir, tad cenas tajā ir daudz augstākas nekā citur.

Automašīna

Katrs vīrietis sapņo par dārgu automašīnu. Bet tagad ieslēdz smadzenes un padomā, priekš kam tērēt prātam neaptveramu naudas summu, lai pilsētas ielās pastāvētu sastrēgumos?

Telefons

Mūsdienās telefons, bieži vien ir nevis saziņas līdzeklis, bet gan moderns aksesuārs, kas demonstrē cilvēka statusu. Daudzi pērk dārgu telefonu un nezina kā izmantot lielāko daļu piedāvāto funkciju. Tāpēc, pirms pērc, padomā, vai sakrāto naudu nav iespējams iztērēt daudz lietderīgāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *