OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

personigas finanses

Personīgās finanses: uzzini kur paliek tava nauda

Vajag ļoti labi izprast sevi, lai saprastu, kāpēc mēs atkal un atkal pieļaujam vienas un tās pašas finansiālās kļūdas. Ceram, ka šis raksts, kas ir veltīts jūsu naudas maka saturam, spēs jums palīdzēt.

Lielākā daļa vīriešu nav apmierināta ar savām attiecībām ar naudu

Vai pamanījāt, ka mēs izmantojām vārdu “attiecības”, kaut gan runa iet par naudas banknotēm un cipariem jūsu kontā? Personīgās finanses nav žonglēšana ar cipariem, tieši tāpat, kā rūpes par veselību nav tikai plika kaloriju skaitīšana. Patiesība slēpjas tajā, ka nauda, tieši tāpat kā sieviete ir spējīga pamatīgi “aizmiglot smadzenes”.

Psihiatrs stāsta, ka cilvēku smadzenēs visu laiku notiek dialogs ar naudu, par to, cik vērti viņi ir un uz ko ir spējīgi. Nauda, bieži vien, tiek izmantota nefinansiālu mērķu sasniegšanai, piemēram, garastāvokļa vai pašvērtējuma uzlabošanai, cilvēku ietekmēšanai, utt. Katram cilvēkam, dialogā ar naudu, ir savs “finansiālais raksturs”, kas katru reizi nosaka viņu veiksmi vai neveiksmi. Kādi uzskati un pārliecības bojā tavu dzīvi?

Tu pats radi sev problēmas

Jā, baņķieri ir alkatīgi un negodīgi, bet tāds ir viņu darbs! Valdība vienmēr strādā slikti un nekad nedomā par tautu! Darba devēji nav dāsni! Tu vari izpaust savu neapmierinātību cik vien gribi – apkārtējā pasaule no tā nemainīsies!

Padomā labāk, lūk par ko: vēl pavisam nesen, tu pats parakstījies, piemēram, zem hipotekārā kredīta līguma. Ja tu to nebūtu darījis, tad šobrīd tev nebūtu problēmu. Tev vajag visu godīgi izanalizēt un atzīties sev, kādu lomu esi spēlējis, lai veidotos šī situācija. Kamēr cilvēks nav sapratis un atzinis savas kļūdas, viņš turpinās tās atkārtot un radīt sev nepatikšanas.

Tu pats nezini, kā ir veidojušies tavi finansiālie ieradumi

Profesionāļi apgalvo, ka mūsu attieksme pret naudu veidojas agrā bērnībā. Kādreiz, vecāki mums lasa lekcijas par šo tēmu, bet visbiežāk, mēs paši izdarām secinājumus vērojot pieaugušos sev apkārt. Ja tava ģimene ir bijusi nabadzīga un nelaimīga, tad tu vari būt pārliecināts, ka laimi var nopirkt par naudu, ja tu dzīvoji bagātā, bet skumjā ģimenē (tēvs visu laiku bija darbā), tad tu vari būt pārliecināts, ka tiekšanās pēc bagātības nes tikai nelaimes. Tās ir tavas bērnības pārliecības, kas mājo zemapziņā un vada tevi visu atlikušo mūžu.

Pacenties atcerēties, ko runāja tavi vecāki par savām algām, bagātību, par to, kā vajag plānot savu ģimenes budžetu. Kādus notikumus, saistībā ar naudu, tu atceries vislabāk? Piemēram, varbūt kaimiņu puikas brauca ar riteni, bet tev tāda nebija? Ko tu juti šajā brīdī? Kā tas varēja iespaidot tavu šī brīža rīcību? Piemēram, ja tavs tēvs visu naudu nospēlēja azartspēlēs, tad tu pat noguldījumu banka vari uzskatīt par kaut ko līdzīgu gājienam uz kazino un tas ir normāli. Profesionāļi apgalvo, ja cilvēks saprot no kurienes ir cēlušies aizspriedumi, tad daudz vieglāk ir strādāt pie to pārvērtēšanas.

Jauna attieksme pret naudu var izmainīt visu

Tātad, tavas attiecības ar naudu, īstenībā, esi veidojis ne jau tu pats. Ja tu to esi sapratis, tad nākamais solis ir izanalizēt un izmainīt savas pārliecības, tagad tām vajag atspoguļot tieši tavas vērtības, bet nevis tās, kuras tu esi saņēmis mantojumā no saviem vecākiem. Mainīt savu uzvedību nenozīmē visu laiku sevi bremzēt, tas nozīmē, ka vajag tikt skaidrībā, kur slēpjas problēma un atbrīvoties no tās uz visiem laikiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *