Muļķīgākie likumi pasaulē
Ja ļaujat savam ēzelim gulēt vannā, uz jums dīvaini skatīsies. Bet, ja ēzeli šādi izguldīsiet atrodoties Arizonā, saskaņā ar šī ASV štata 1924. gadā pieņemto likumu, būsiet noziedznieks. Tuksnešainā Arizona nav vienīgā Amerikas pavalsts, kur mūsdienās ir spēkā novecojuši vai gluži vienkārši dīvaini likumi.
Aļaskā ir aizliegts atrasties alkohola reibumā, atrodoties bārā. Sakarā ar šo likumu, jau iereibusi persona nedrīkst ierasties bārā, lai turpinātu lietot grādīgos dzērienus. Neizprotami un nežēlīgi? Noteikti! Novecojis likums, kas vairs netiek ievērots? Diemžēl, nē – Aļaskas policija turpina sodīt par šādu likuma pārkāpumu.
Domāju, katram ir kāds draugs, kurš aizrāda par pareizu izrunu un gramatiku. Arkanzasā pareizu štata nosaukuma izrunu aizstāv likums. Apkarojamās problēmas sakne ir tāda, ka, izrunājot šī štata nosaukumu vairākos Amerikas dienvidu reģionu akcentos, tas skan kā Arkanzāv, nevis Arkanzas, kā būtu pareizi, runājot vietējā akcentā. Šī nepareizā izruna vietējos tracina tik stipri, ka viņi ir lēmuši ārstēt kļūdaino izrunu vienkārši, piespriežot naudas sodus.
Reizēm tiek pieņemti likumi, kuru dīvainība slēpjas tajā, ka tie ir par pašsaprotamām normām, vai tādām, kuras ir tikpat kā neiespējami pārkāpt, pat tad, ja apzināti censtos. Tieši tāds likums ir pieņemts Čiko pilsētā Kalifornijā, kur kodolieroču pielietošana oficiāli ir atzīta par noziegumu, kas sodāms ar naudas sodu 500 dolāru apmērā. Tā kā pat pēc neliela kodolieroča detonācijas no mazās dienvidu pilsētiņas pāri paliktu tikai atmiņas, nav īsti skaidrs, kur šā likuma pārkāpējam būtu jāvēršas, lai samaksātu soda naudu.
Kad 1948. gadā Konektikutas varas iestādes bija bezspēcīgas, savos centienos, apsūdzēt divus gurķu tirgotājus, kuru piedāvātā produkcija neapmierināja to klientus, dēļ caurumiem šo dārzeņu kvalitātes standartos, tika pieņemts jauns likums, kurš uz visiem laikiem atrisināja gurķu kvalitātes standartu problēmu šajā štatā. Turpmāk, Konektikutas štata robežā, atļauts tirgot tikai tādus gurķus, kuri, tos metot pret cietu virsmu, atlec atpakaļ, nevis pielīp pie tās. Praktiski.
Frenčlikspringsas municipalitāte, Indianas štatā, visu melno kaķu īpašniekiem, katrā piektdienā, kas iekrīt 13. datumā, ir jāuzstāda brīdinoša ierīce – zvaniņš uz savu mīluļu kakliem, lai māņticīgākie pilsētas iedzīvotāji tiktu brīdināti, ja melnītis grasās šķērsot ielu. Šis likums tika pieņemts 1939. gadā, kā līdzeklis pret mentālo slogu, kādu Frenčlikspringsā dzīvojošie izjūtot melno kaķu dēļ, katrā melnajā piektdienā.
Līdz šai dienai, pirms ieņemt valsts ierēdņa vai ievēlētas amatpersonas amatu Kentuki štatā, publiskajiem darboņiem ir ar zvērestu jāapliecina, ka tie nav cīnījušies dueļos ar nāvējošiem ieročiem, vai arī pildījuši sekundanta pienākumus citu personu dueļos.
Strādāt svētdienās Dienvidkarolīnā vēl joprojām aizliedz likums. Tas ir labi tiem, kuriem patīk svētdienās izklaidēties, tomēr cits likums regulē arī to, kādas izklaides ir atļautas. Šajā dienā, Dienvidkarolīnas štatā, ir aizliegts arī dejot.
Aizstāvot sava štata iemītnieku tiesības, Vašingtonas likumdevēji nav aizmirsuši nevienu, ieskaitot sniega cilvēkus. 1991. gadā, tika pieņemts likums, kas aizliedz seskvoču malu medniecību. Likuma pamatā ir uzskats, ka, tā kā nav nekādu vērā ņemamu un neapgāžamu pierādījumu lielpēža eksistencei, ja šāds dzīvnieks tiešām eksistē, tad to rindas pilnīgi noteikti ir pietiekoši retas, lai tam piešķirtu aizsargājamas sugas statusu.