OpenPlace.lv

Esi atvērts jaunām atklāsmēm!

nhl aizsargi

Visu laiku labākie NHL aizsargi

Par katras lieliskas hokeja komandas stūrakmeni uzskata labu vārtsargu, bet par labāko aizsardzību – spēcīgu uzbrukumu. Tomēr katrai komandai ir nepieciešams arī aizsardzības līderis, kas ir spējīgs neitralizēt pretinieku komandas spēcīgākos uzbrucējus un no zilās līnijas organizēt uzbrukumu. Pēdējos gados tieši šādi aizsargi kā Drū Dautijs, Dankans Kīts un Zdeno Hara ir bijuši galvenie Stenlija kausu ieguvēju uzvaru kaldinātāji. Atskatoties pagātnē, ir redzams, ka šajā pozīcijā spēlējušas vairākas leģendas.

Savā 20 gadus garajā karjerā Pols Kofijs iemanījās un uzstādīt un saglabāt 11 aizsargu rekordus. Kofijs, kurš sāka karjeru Edmontonas Oilers, bija sava ātrākais uz ledus un rekordu grāmatās. Būdams labākais slidotājs starp visiem aizsargiem, Kofijs izmantoja savu izveicību, lai bieži un rezultatīvi pieslēgtos uzbrukumiem. Spēlējot ērā, kad komandas regulāri guva pa pieciem vārtiem katrā spēlē, Kofijs ātri kāpa pa rekordu ailēm, kļūdams par jaunāko aizsargu, kas guvis tūkstoš punktus, un, vēlāk, arī par visu laiku rezultatīvāko aizsargu. Spēlējot kopā ar tādām leģendām kā Greckis, Lemjē, Mesjē un Jāgrs, Kofijs uzvarēja Stenlija kausa izcīņā četras reizes. Vidēji gūstot krietni virs punkta katrā spēlē, Kofijs 3 reizes tika atzīts par līgas labāko aizsargu un tika uzaicināts Hokeja Slavas zālē 2005. gadā.

Rejs Burks aizvadīja 21 no savām 23 sezonām spēlējot Bostonas Bruins kreklā, kur viņš, kopā ar Bobiju Oru sacentās par šīs leģendārās komandas visu laiku labākā aizsarga godu. Tomēr atšķirībā no Ora, Rejam nebija paveicies spēlēt kopā ar tādām leģendām kā Filu Espozito un, karjeras izskaņā, viņš pieņēma smagu lēmumu, pamest tobrīd nīkuļojošos Bruins, lai pacīnītos par kausu favorītu Avalanche sastāvā. Pieckārtējais Norisa balvas laureāts Ors savu sapni piepildīja savā pēdējā karjeras spēlē, uzvarot septītajā finālsērijas spēlē.

Pirmais eiropiešu izcelsmes kapteinis Stenlija kausa ieguvējs, Niklas Lidstroms bija pārliecinoši labākais savas paaudzes aizsargs. Lidstroms bruģēja Detroitas Red Wings aizsardzību 20 gadu garumā, šajā laikā piedaloties visos izslēgšanas spēļu turnīros. Šķietami imūns pret kļūdu pieļaušanu, Lidstroms tika septiņas reizes atzīts par sezonas labāko aizsargu, šajā rādītājā atpaliekot tikai no Bobija Ora. Lai arī viņš bija izcils savu tiešo pienākumu pildītājs, zviedru leģenda deva iespaidīgu atbalstu arī komandas uzbrukumā, 1564 spēles sakrājot 1142 rezultativitātes punktus, un sakrātu vairāk, ja ne 2004. gada sezonas lokauts.

Bobijs Ors, kurš tiek plaši uzskatīts kā labākais aizsargs hokeja vēsturē, lauza priekšstatus par to, kā šajā pozīcijā ir jāspēlē. Kļūstot par pirmo aizsargu līgas vēsturē, kuram 82 spēļu garajā sezonā, izdevās atzīmēties ar 100 punktiem, Ors radīja jēdzienu uzbrūkošais aizsargs. Spējot savākt ripu aiz saviem vārtiem, pārnest to pāri abām neitrālajām zonām un apdraudēt pretinieku vārtus ar asu metienu, vai precīzu piespēli vārtu priekšā, Bobijs Ors iedvesmoja nākamo aizsargu paaudzes. Ieguvis ne tikai vairāk Norisa balvas kā jebkurš cits aizsargs, Ors ir arī vienīgais šajā pozīcijā spēlējošais spēlētājs, kurš izcīnījis sezonas rezultatīvākā spēlētāja balvu. Turklāt savas paaudzes labākos uzbrucējus pārspējot divreiz, Ors ir divkārtējs Arta Rosa balvas ieguvējs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *